Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku Pramolan na nerwicę

Szanowna Pani Doktor. Lekarz rodzinny zapisał mi na nerwicę Pramolan 50 mg. Czytając na forach, jak działa na ludzi (nadmierna senność ) mam obawy przed wzięciem całej tabletki. W związku z tym moje pytanie- czy mogę rozpocząć kurację od 1/2 tabl a później zwiększyć dawkę do całej? Czy też leku nie można dzielić (chociaż niektórzy piszą, że dzielą)? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję. Lucyna
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

SZanowna Pani,

Lek pramolan rzeczywiście należy do grupy leków dość słabo działajacych. Jesli obawia się Pani sennosci, może Pani "wypróbować" lek w weekend, kiedy nie trzeba byćw pełni formy psycho-fizycznej. Może Pani dzielić tableki i powoli wprowadzać zalecaną dawkę. Może Pani też zatrzymać się na najmniejszej skutecznej dawce, choćby to było jedynie pół tableki Pramolanu.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety