Czy mogę przyjmować Pramolan przed zabiegiem?

Dzień dobry,za kilka dni mam zabieg z chirurgii szczękowej,którego niesamowicie sie boję. Na samą myśl mam gęsią skórkę. W obawie przed panika poprosiłam przy okazji swojej wizyty u neurologa o lek uspokajający który mogę użyć jednorazowo w dniu zabiegu. Zalecono przyjąć jednorazowo 2 tabletki leku Pramolan. W ulotce wpisano,że leku nie przyjmuje się doraźnie i terapia trwa ponad 2 tygodnie. Czy warto w takim razie przyjąć Pramolan czy lepiej zamienić lek na coś innego. Pozdrawiam
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Może Pani rozpocząć leczenie Pramolanem, jeśli chodzi o działanie doraźne to warto rozważyć hydroksyzynę lub alprazolam (ten ostatni należy stosować nie dłużej niż 2 tygodnie).