Strach przed zapaleniem mięśnia sercowego
Witam. mam pewien problem. Nie wiem już czy to nerwica, czy coś poważnego.. Mam 22 lata i często w czasie spoczynku moje serce przyśpiesza, czasem chce mi wylecieć z klatki piersiowej. Towarzyszy temu lęk przed zatrzymaniem serca, niepokój, a gdy próbuje zasnąć budzę się ze strachu, ze się zatrzymało. Echo serca, holtera, usg i inne te pierdoły miałem robione jakieś 3 lata temu. Strasznie boje się zapalenia mięśnia sercowego. Co robić?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Marta Mielniczuk
55 poziom zaufania
Witam, opisywane przez Pana objawy (napady tachykardii, uczucie kołatania serca) mogą być spowodowane zarówno przyczyną somatyczną jak i psychogenną. Jeśli jednak wszystkie badania kardiologiczne są w normie,a lekarze nie stwierdzają istnienia przyczyny somatycznej, sugerowałabym wizytę u psychologa bądź psychiatry, być może jest to problem psychogenny. Pozdrawiam serdecznie.