Strach przed zapaleniem mięśnia sercowego

Witam. mam pewien problem. Nie wiem już czy to nerwica, czy coś poważnego.. Mam 22 lata i często w czasie spoczynku moje serce przyśpiesza, czasem chce mi wylecieć z klatki piersiowej. Towarzyszy temu lęk przed zatrzymaniem serca, niepokój, a gdy próbuje zasnąć budzę się ze strachu, ze się zatrzymało. Echo serca, holtera, usg i inne te pierdoły miałem robione jakieś 3 lata temu. Strasznie boje się zapalenia mięśnia sercowego. Co robić?

Marta Mielniczuk

Witam, opisywane przez Pana objawy (napady tachykardii, uczucie kołatania serca) mogą być spowodowane zarówno przyczyną somatyczną jak i psychogenną. Jeśli jednak wszystkie badania kardiologiczne są w normie,a lekarze nie stwierdzają istnienia przyczyny somatycznej, sugerowałabym wizytę u psychologa bądź psychiatry, być może jest to problem psychogenny. Pozdrawiam serdecznie.