Stukanie zębami przez sen

Witam. Moja dziewczyna w nocy przez sen stuka zębami. Dokładnie wygląda to tak, że otwiera delikatnie żuchwę i poprostu ją zamyka stukając zębami. Stuka pare razy naraz przy np poruszenie się. Czym to może być spowodowane? Czy można to jakoś przerwać?

Spowodowane jest to napięciem nerwowo mięśniowym.Żeby oszczędzić swoje zęby i nie ścierać ich przy zgrzytaniu zalecam wykonanie szyny relaksacyjnej w gabinecie stomatologicznym Pacjent śpi w takiej szynie.Można też skorzystać z ziołowych preparatów uspokajających w postaci herbat,pastylek ziołowych przed udaniem się na nocny spoczynek.Przeżyte emocje w ciągu dnia są "przekładane" na nadmierne napięcie mięśni odpowiedzialnych za przywodzenie żuchwy.Dotyczy to w szczególności młodych,ambitnych kobiet.