Swędzące plamy po użyciu zamrażacza na dłonie

Witam. Dwa dni temu z kolegami dla żartów spryskiwalismy sobie ręce powyżej i na nadgarstkach zamrażaczem w sprayu. Miałem dużą szczypiącą blizne lub plame, ale po paru godzinach z 40% blizny zeszło, pozostałą częsc blizny smarowałem kremami nawilżającymi ale to nic nie dawało. Teraz jest czerwona i wrażliwa na dotyk. Wiem że przydałaby się wizyta u dermatologa ale to zajmie z 3 miesiące, więc proszę o pomoc co teraz zrobic?, ale jakies tanie sposoby bo nie mam za dużo pieniędzy dziękuję

Aleksander Ropielewski

Z Pana opisu wynika, że doszło do odmrożenia I lub II stopnia. W takiej sytuacji należy natłuszczać miejsca odmrożone i dbać o ich higienę. Dobrym wyjściem są opatrunki parafinowe. Mimo wszystko sugeruję kontakt z lekarzem (niekoniecznie dermatologiem) w celu oceny zmian.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa lub lekarz poz. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.