Szczepienia a możliwość zarażenia żółtaczką

Witam Chciałabym zapytać o następującą rzecz. Mianowicie 8 miesięcy temu urodziłam dziecko, pod koniec ciąży miałam wykonany hbs- wynik był ujemny. Rozwiązanie nastąpiło przez cesarskie cięcie. Na styczeń mam zaplanowany kolejny zabieg dlatego zaszczepiłam się przeciw żółtaczce- przyjęłam pierwszą dawkę, ale lekarz nie zlecił mi kolejnego hbs-u przed szczepieniem. Zastanawiam się co w sytuacji, jeżeli w ciągu tych 8 miesięcy zaraziłam się żółtaczką a mimo to się szczepiłam. Dziękuję za odp.

witam,
czy doszło do ryzykownej sytuacji że bierze Pani pod uwagę ryzyko zakażenia się HBV?
Nie zleca się antyHBs przed podaniem szczepionki.
Schemat szczepienia to 3 dawki w odstępach 0-1-6mcy.