Szybkie osiąganie orgazmu u 20-latki

Witam, mojego partnera od dłuższego czasu denerwuje to, że zbyt szybko dostaje orgazmu. Czasem nawet po 10 minutach (choć nie zawsze bo zdarza się też ze po godzinie). Mimo woli, że uważa, nie chce i tak się tak staje. Jest tym poirytowany, nie wie dlaczego się tak dzieje. Co może być tego przyczyną? Co zrobić by stosunek nie kończył się tak szybko?

Proszę o udokładnienie, dla uniknięcia niezrozumienia.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Czas trwania stosunku ok. 10 minut jest przeciętny, prawidłowy i satysfakcjonujący dla wielu par. Nie stanowi wskazań do leczenia i nie ma "przyczyn".
Zachęcam do lektury licznych artykułów dot. ludzkiej seksualności. W tym także tych dot. tego, co i w jaki sposób wpływa na czas trwania stosunku oraz metod jego przedłużania.

Pozdrawiam!