Test PAPP-A w 13 tygodniu ciąży u 26-latki

Witam serdecznie Mam pytanie, czy test PAPP-A w 13 tygodniu ciąży, jest testem obowiążkowym dla każdej ciężarnej ?? Miałam go robionego w pierwszej ciąży, wyszło wszystko ok, a w 14 tyg poroniłam. Zastanawiam się czy w tej ciąży co jestem teraz, mam robić te badania ( nnie ukrywam, że są dośc drogie ) Marta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Test PAPP-A jest badaniem zalecanym. Zdecydowanie nie jest to jednak badanie obowiązkowe.