Czy taki wynik testu PAPP-A jest powodem do niepokoju?

Witam Serdecznie mam pytanie.Miałam test PAPP-A.Ogólnie wszystko wporzadku.Tylko zastanawia mnie niskie beta-hCG 9,300IU/I,0,29922MoM ? Dodam , że jestem w 13 tygodniu ciąży.Test był robiony tydzień temu.Usg genetyczne również wszystko okej kości nosową itd .Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobrze by było skonsultować otrzymany wynik badania z lekarzem prowadzącym ciążę. Wynik testu PAPP-A ma bowiem największe znaczenie, jeśli zestawi się go z USG genetycznym w programie, który oblicza ryzyko wystąpienia wady. Badanie to powinno więc omówione z lekarzem, który ma wgląd do aktualnych wyników badań.

Niepokojące może być obniżone stężenie białka PAPP-A (mniej niż 0,5 MoM) oraz podwyższony hormon beta-HCG (więcej niż 2,52 MoM), które zwiększa ryzyko zespołu Downa.

Jeśli zaś chodzi o badanie gonadotropiny kosmówkowej z krwi, to według ogólnych norm beta-HCG między 13 a 16 tygodniem ciąży powinno mieścić się w podanych normach 13,300-254,000 mlU/ml.

Więcej norm beta-hCG w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Opis badania PAPP-A znajdzie Pani poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-pappa-papp-a-kiedy-zrobic-badanie-co-oznacza-wynik-cena-normy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.