Toksoplazmoza - czy można ją wyleczyć i czy powikłania po niej są trwałe?

Witam serdecznie, mam na imię Darek i mam 24 lata. Od prawie roku dręczyły mnie różne dolegliwości, dopiero przed miesiącem wykryto u mnie toxoplazmozę: IgG - 248,6, a IgM - 0,2. Trafiłem z tym do szpitala, ale lekarz prowadzący stwierdził, że choroba jest stara i nie wymaga już leczenia. Toxoplazmoza spowodowała u mnie niedomykalność zastawek: płucnej i trójdzielnej w sercu, zmiany w siatkówce oka (co dokładnie - to nie wiem, bo nie mam jeszcze wszystkich badań zrobionych, ale moja okulistka mówiła, że to coś poważnego), zmiany w wątrobie i śledzionie. Chciałbym się dowiedzieć, czy z tej choroby można sie całkowicie wyleczyć i jak? Czy powikłania po tej chorobie są trwałe czy mogą się jakoś samoistnie cofnąć? Najbardziej martwi mnie serce i oczy, bo strasznie czasami mnie bolą. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety w Pana przypadku doszło do wielu powikłań, które się nie cofną samoistnie. Zmiany są bardzo zaawansowane, co wymaga jedynie stałych kontroli specjalistycznych. Od zakażenia niestety musiało minąć wiele czasu, co niestety niekorzystnie wpływa na poprawienie wyników Pana badań. Leczenie pozostanie jedynie zabiegowo-chirurgiczne.
Pozdrawiam.