Ucisk i przymykanie oka podczas mówienia oraz pykanie w uchu przy dysfunkcji stawu

Witam. Mam dziwny objaw od roku. Ucisk i przymykanie oka podczas mówienia, uśmiechania się mrugania, jednocześnie pykanie w uchu, ostatnio pogorszyło się i gdy zaciskam powieki czuję ciągnięcie jakby mięśnia aż do szyi przez usta. Wszystko po lewej stronie. mam stwierdzona dysfunkcję stawu sż z możliwym uciskiem na nerwy, od roku bezskutecznie leczona szyną relaksacyjną. mam bruksizm, wszystkie ósemki do usunięcia, oraz problemy z szyjnym. rezonans głowy ok. Co dalej? Jakie badania wykonać?

Witam
Ważną kwestią jest to jak długo użytkuje Pani szynę - w poważniejszych przypadkach powinno się nosić szynę także podczas dnia. Należy również wykonać szynę w zgryzie konstrukcyjnym, ponieważ szyna relaksacyjna w Pani przypadku nie pomoże ( najlepiej udać się do lekarza protetyka). Następnie trzeba pomyśleć o zębach ósmych - jeśli są to zęby zatrzymane dodatkowo w nietypowej pozycji na pewno nie pomagają. Jeżeli po zastosowaniu powyższego leczenia problem nie ustąpi zalecałbym konsultacje u specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej.
Pozdrawiam Olgierd Bartecki