Czy to normalne, że szyna relaksacyjna jest niekomfortowa w noszeniu?

Szyna relaksacyjna z masy wyciskowej Witam. Stwierdzono u mnie bruksizm i zalecono wyrobienie szyny relaksacyjnej. Będąc u lekarza wykonał on wycisk uzębienia i wykonał szynę na jednej wizycie . Próbowałam ją nosić w nocy jednak szyna ta wypada i bolą mnie po niej zęby, a także żeby utrzymać ją w buzi muszę je zaciskać , co powoduje ból szczęki. Czy naturalne jest to, że szyna ta jest niekomfortowa w noszeniu na samym początku oraz wypada podczas spania?

Jeśli szyna jest wykonana prawidłowo i odpowiednio dopasowana do Twoich zębów i szczęki, powinieneś doświadczyć znaczącego złagodzenia bólu w ciągu kilku tygodni. Tymczasem możesz zminimalizować ból, przestrzegając kilku zasad: stosuj chłodne okłady, unikaj kofeiny i alkoholu, zażywaj leki przeciwbólowe, jeśli to konieczne, i staraj się zrelaksować.

Jeśli zauważysz, że szyna wypada lub nie jest wygodna w noszeniu, może to oznaczać, że nie jest odpowiednio dopasowana do Twoich zębów lub szczęki. W takim przypadku powinieneś skontaktować się z dentystą, który wykonał szynę, aby dopasować ją ponownie.

Stomatologia zachowawcza w Białymstoku to kompleks usług, który ma na celu zapobieganie chorobom jamy ustnej.