Ugryzienie pająka

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące ugryzienia pająka. Podczas weekendu nad jeziorem w nocy zostałem ugryziony przez pająka prawdopodobnie. Mam podstawy, żeby tak twierdzić gdyż widzę dwa ślady ukąszenia koło siebie. Rano zauważyłem że mam spuchniętą cała kostkę ale ugryzienie znalazłem jakieś 7 cm powyżej i z tego miejsca ugryzienia pająka cały czas wypływa jakaś przezroczysta ciecz... Pająka nie znalazłem, bo nocowałem w przyczepie i rano nic nie było. Czy takie ugryzienia pająka mogą być groźne, nie wiem co należy robić, o ile w ogóle trzeba interweniować? Dodam, że opuchlizna już nie schodzi drugi dzień. Chciałbym też wiedzieć jak wygląda leczenie ugryzienia pająka. Czy konieczne jest zastosowanie antybiotyku? Powinienem się od razu zgłosić do lekarza czy jeszcze poczekać? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

To nie koniecznie musial być pająk. Nie ma potrzeby zgłaszania się do lekarza. Z opisu wynika, że goi się prawidłowo.

Pozdrawiam.