Unikanie seksu po porodzie

Mam wrażenie, że mój mąż po porodzie unika ze mną seksu. czy to normalne?

Dzień dobry!

Ten problem dotyczy wielu par. Z różnych powodów dla części kobiet i mężczyzn powrót do życia seksualnego po połogu może nie być łatwy. Niekiedy powodem jest np. przelanie uczuć i zaangażowania na dziecko (zapominając i zaniedbując związek), strach, że seks po porodzie będzie inny/ gorszy/ bolesny, negatywne skojarzenia seksu z widokiem i atmosferą porodu itp. Aby znaleźć przyczyny i rozwiązać problem, proszę zgłosić się psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!