Uraz kręgosłupa a odmowa uznania wypadku przez towarzystwo ubezpieczeń

„Zgodnie z doświadczeniem oraz wiedzą medyczną wykonanie nagłego ruchu lub podniesienia ciężaru, tj zdarzenia o charakterze przeciążenia, może doprowadzić do wystapienia uszczerbku na zdrowiu wyłącznie w sytuacji, gdy pozorny mechanizm nakłada się na instniejace wcześniej u Ubezpieczonego zmiany patologiczne(zwyrodnieniowe)” Powyższe to „dowód” Tow. Ubezpieczen. przy odmowie uznania wypadku urazu kregoslupa na skutek naglego podniesienia ciężaru... Bardzo proszę lekarzy specjalistów o opinię.

Aleksander Ropielewski

Ne mam możliwości oceny stanu klinicznego poszkodowanego oraz dostępu do badań przedmiotowych, aby udzielić jednoznacznej i wiążącej odpowiedzi. Istnieje możliwość uszkodzenia kręgosłupa bez istnienia uprzednich patologii w sytuacji jego nadmiernego przeciążenia.