Ustalenie własnej orientacji i preferencji seksualnych

Jestem 21-letnią kobietą i patrząc na swoje koleżanki coraz częściej zaczynam uważać że mam problem seksualny. Do tej pory jedynie kilka razy miałam chłopaka, raz się całowałam, ale nigdy nie sprawiało mi to przyjemności, czułam wręcz obrzydzenie do samej siebie i to przez wiele dni. Ostatni przypadkiem trafiłam na filmik z półnagą puszystą latynoską i masturbowałam się przy nim. Jednak kiedy patrzę na cipki lub penisy czuję obrzydzenie, Czy jestem lesbijką czy może ze mną coś bardziej nie tak?

Dzień dobry!

Wielu młodych ludzi, na początku swojego życia nie ma pełnej jasności co do swojej tożsamości i preferencji seksualnych - to naturalne. Naturalny jest także okres poszukiwań.
Jest możliwe, że w przyszłości będzie się Pani uważać za osobę heteroseksualną, homoseksualną lub biseksualną. Nie jest możliwe, aby teraz ktoś to stwierdził lub przewidział. Decydujące jest Pani własne odkrycie i Pani własne przeżycia, uczucia, wrażenia, poglądy dot. swojej seksualności.
Niekiedy, jeśli tożsamość lub preferencje seksualne są nietypowe, bardziej skomplikowane lub w toku dojrzewania psychoseksualnego osoby, wydarzyło się coś znaczącego - pomocna w świadomych poszukiwaniach prawdy o sobie może być psychoterapia.

Pozdrawiam!