Uzależnienie od Zolpidemu oraz akatyzja i dystonia

Jestem uzalezniona od zolpidemu - od 2 lat ok 10 tabl. dobę.Dodatkowo mam akatyzję i dystonię -nie wiem czy po zolpidemie czy po neuroleptykach, które wczesniej bralam. Moje pytanie brzmi czym mozna łagodzic potworne bóle nerwów i mięsni , kłucia, pieczenie, jakiś tatki ból totalny, mrówki pod skórą jakby mi ktoś żrącą subst wylal, rózme uczucia jakby mi ktoś przewiercal ciało...apap. ketonal itd, nawet mydocalmna to nie pomaga... jakie sie stosuje leki oraz zioła. Te bóle sa potwone...ja wyję

W przebiegu uzależnienia od leków i innych substancji rozwija się tzw. tolerancja oraz zespół abstynencji tzn. Twój mózg i ciało "woła daj mi więcej, bo mam za mało", występują różne przykre objawy w tym bóle mięśniowe, więc bierzesz więcej i więcej i to się nie kończy- na tym polega uzależnienie.Walka polega na stopniowym ograniczeniu przyjmowania leku uzależniającego,pomimo dolegliwości, można stosować preparaty "zastępcze" np.Hydroxizina, Apap, podaje się także leki z grupy antypadaczkowych oraz inne leki nasenne, które nie uzależniają chemicznie.Ponadto duże dawki neuroleptyków także wywołują wzmożone napięcie mięśniowe.Konieczna konsultacja psychiatryczna oraz powinnaś zgłosić się do poradni uzależnień.potrzebna pomoc profesjonalna