Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wycieńczenie organizmu z powodu alkoholizmu i odmowa leczenia szpitalnego

Moja siostra ma 31 lat i jest alkoholikiem.Wycieńczyla organizm do stanu krytycznego.Wezwaliśmy pogotowie,które ją zabrało ok.17ej.To co mogli "niby"zrobili lekarze ale ok.24ej przywieżli ją do domu młodszej siostry.Nie chcieli ją dalej leczyć!Nie ma ubezpieczenia ale Pani z MOPS-u poinformowała nas,że pokryją koszta zawiązane z leczeniem.Lekarz prowadzący wiedział o tym ale mimo wszystko nie zezwolił siostrze pozostać w szpitalu.Poprostu ją nie przyjeli.Co możemy zrobić w tej sprawie?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Najważniejsza sprawa to przekonać siostrę, żeby się leczyła. Ubezpieczenie oczywiście trzeba załatwić. Zgłaszając się do lekarza siostra musi oświadczyć, że jest ubezpieczona podać dowód osobisty i podpisać stosowne oświadczenie. Po takim oświadczeniu żaden lekarz nie ma prawa odmówić leczenia. Kłopot tylko taki żeby siostra chciała się leczyć. Lekarz poz powinien ja skierować na oddział detoksykacyjny, a potem powinniście starać się o dalsze leczenie na oddziale odwykowym i w poradni odwykowej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy