Wykwity skórne w postaci pryszczy na czole

Witam! U mojej 6 letniej córki od około 1,5 miesiąca pojawiają się na czole wykwinty skórne w postaci tzw. pryszczy. Czy jest to oznaka wcześniejszego dojrzewania? Czy powinnam udać z córką na jakieś badania? Zaznaczę iż córka ogólnie jest wysoką dziewczynką ,i bardziej rozwiniętą od swoich rówieśników w tym wieku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pojawienie się trądziku nie wydaje się być oznaką rozpoczynającego się dojrzewania. Jeśli jednak zmiany skórne będą się nasilać, proponuję konsultację ze specjalistą dermatologiem!