Wynik badania BACC tarczycy 59-latki do analizy

według wyniku badania z BACC guzka lewego płta tarczycy - rozpoznanie - krwisty płyn białkowy, pojedyncze grupy i płat tyreocytów, skąpy koloid. Obraz niecharakterystyczny. Mam nadczynność tarczycy . Co oznacza badanie?

Aleksander Ropielewski

Obraz histo-patologiczny nie daje odpowiedzi odnośnie charakteru zmiany. W zależności od pozostałych wyników (badania hormonalne i USG) należy rozważyć ponowną biopsję, obserwację lub usunięcie guzka.