Wynik badania w kierunku CMV a rozwój płodu
Witam, lekarz zlecił mi badanie na CMV , badane było wykonane w 10 tc (10 tc i 1 dzień) i na ten dzień ciąży IgM wyszło mi 0.791 wątpliwe ( nieobecne < 0,7 , wątpliwe 0,7 - 1,0), IgG pozytywne > 500 i awidność 75,9% (wysoka od 55%). Wiem, że wysoka awidność świadczy o tym, że do zakażenia doszło ponad 3 m-ce temu -> ale w związku z tym, że IgM mam wątpliwy może być tak, że wirus był aktywny na samym początku ciąży i mógł mieć wpływ na dotychczasowy rozwój mojego dziecka?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Sądzę, że należy powtórzyć powyższe wyniki. Następnie udać się do lekarza ginekologa który określi odpowiednie dalsze postępowanie.