Wyśmiewanie w pracy przez menagerów

Witam. Mam problem otóż, od jakiegoś czasu śmieją się ze mnie w pracy. Wyśmiewają mnie, obserwują, robią plotki a czasem nawet grożą - i to nie współpracownicy a managerowie. Jestem załamana, a chcę utrzymać tę posadę (szukałam pracy ponad rok!) Nie mam świadków. Nie potrafię się postawić, bo wiem, że oni mają przewagę. Biorę lekarstwa, ale co jeszcze mogę zrobić?

Witam. Wskazane byłoby wykonanie pracy wzmacniającej Pani samoocenę i poczucie własnej wartości, a także tzw. zachowania asertywne, czyli umiejętność stawiania innym rozsądnych granic. Dobrze, że jest Pani pod opieką lekarza. Z drugiej stony jednak jest Pani bardzo młodą osobą. Warto byłoby popracować nad przyczynami Pani trudności, a nie tylko łagodzić objawy (to robią leki). Zachęcałabym więc Panią do zgłoszenia się na konsultację do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Może Pani to zrobić w ramach Nfz (chociaż trzeba będzie poczekać w kolejce). Potrzebne jest skierowanie do Poradni Psychologicznej wystawione przez lekarza rodzinnego lub specjalistę psychiatrę. Małgorzata Danielewicz

Zachęcam do porozmawiania o tym z kimś bliskim. Dodatkowo warto- jeśli ma Pani taką możliwość- dopytać kogoś bezstronnego i niezaangażowanego, a godnego zaufania, w pracy jak on widzi tą sytuację. Warto także porozmawiać ze swoim bezpośrednim przełożonym o tym, jak ocenia Pani pracę oraz czego by od Pani oczekiwał, jakich zmian itp. Uzyska Pani bardziej obiektywną perspektywę. Jeśli sytuacja się nie zmieni, zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem.