Wysoki poziom kwasu moczowego a stosowanie tabletek Milurit

Witam mam 22 lata jestem otyły oraz mam wadę wzroku. od kilku lat mam wysokie poziom kwasu moczowego w krwi około 9 mg/dl. lekarz rodzinny przepisał mi milurit 300 mg. czy łykanie tych tabletek jest jakimś rozwiązaniem czy powinienem udać się do szpitala na przebadanie skąd u mnie podwyższony kwas moczowy ?? co mi grozi jeśli nie będę tego leczył ?

Renata GrzechociĹska

Działanie preparatu polega na obniżeniu kwasu moczowego. Przyczyn takiego stanu należy poszukiwać. Podwyższony poziom może świadczyć np. o dnie moczanowej. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.