Zaczerwienienie w okolicy blizny po zabiegu laserem frakcyjnym

Jestem miesiąc po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 na bliznę na twarzy. Blizna ma ok. 3 cm. Jestem pod kontrolą lekarza, w którego klinice wykonywałam zabieg. Lekarzy wykonywał także ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, aby przyspieszyć gojenie. Niepokoję się, ponieważ po miesiącu od zabiegu nadal utrzymuje się widoczne zaczerwienienie (w kształcie kwadratu, tak jak strzelał laser) dookoła blizny, które blednie przy naciśnięciu. Podejrzewam, że skóra nadal się regeneruje. Jak długo zaczerwienienie może się utrzymywać i jakie stosować kosmetyki/zabiegi, aby przyspieszyć regenerację? Czy to normalne, że "kwadrat" po laserze jest tak długo widoczny?

Dzień dobry, zaczerwienienie skóry może utrzymywać się do kilku tygodni. Aby przyspieszyć regeneracje proszę używać cicaplast lub cicalfate. Lekarzowi wykonującemu zabieg proszę zgłosić swoje zaniepokojenie.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, proces regeneracji skóry po zabiegu ablacyjnym laserem frakcyjnym może wynosić nawet 3 miesiące. W tym czasie powinna Pani stosować odpowiednie kosmetyki przyspieszające regenerację, a także regularnie zabezpieczać skórę przed działaniem promieniowania słonecznego - aby zapobiec powstawaniu przebarwień. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.