Zakażenie pałeczką ropy błękitnej a przeniesienie na dziecko

Witam, zaraziłam się na basenie pałeczką ropy błękitnej ( ropnie na plecach)- zrobiłam wymaz. w tym czasie byłam z wnukiem-11 m-cy- na basenie jak mogę sprawdzić czy nie zaraził się wnuk. Jestem w trakcie leczenia jak mam sprawdzić czy się wyleczyłam? i w jaki sposób mogę zarażać innych? Pozdrawiam

Po leczeniu 2 tyg.należy ponownie wykonać posiew z zmian.Jeśli u wnuka pojawią się zmiany skórne to tez należy przeprowadzić badanie. do tej pory należy zabezpieczać zmiany i odkażać.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska