Zakończenie terapii lekiem Axotret

Wlasnie dzis zakonczylam kuracje axotretem po 10-miesiacach , wzielam ostatnia tabletke . Okazało sie ze moja dermatolog juz nie przyjmuje tam gdzie jezdzilam . Nie wiem co dalej , powinnam odczekać co sie bedzie dziac czy szukac nowej dermatolog ? po jakim czasie bede oczyszczona w organizmie od tego leku ?

Działanie leku trwa jeszcze kilka tygodni, można oczekiwać dalszej poprawy stanu skóry. Można stosować tylko delikatne środki pielęgnacyjne, nawilżanie. Nie wolno stosować żadnych zabiegów na twarz przez 2-3 miesiące.Nadal antykoncepcję proszę stosować. Potem , jeżeli będzie potrzeba konsultacja dermatologa. Pozdrawiam