Zatkane ucho a posiew z górnych dróg oddechowych

Miałam wykonany wymaz/ posiew z górnych dróg oddechowych. Wynik badania brzmi: UJEMNY-Brak wzrostu bakterii. Brak flory fizjologicznej gardła. Co to oznacza? Mam ogólnie problem z zatkanym uchem i nikt mi nie może pomóc. Cały czas mam brać AVAMYS i czekać na cud.

Magdalena StusiĹska

Oznacza to, że być może posiew został wykonany nieprawidłowo, jeżeli nie wyrosły żadne bakterie. Czy konsultowała się pani z laryngologiem w sprawie zatkanego ucha? jeżeli nie- może warto spróbować.