Zdjęcie RTG przed usunięciem ósemki

witam chcialam zapytac jakie jest najlepsze zdjecie rtg przy wyrywaniu ósemki? i czy odrazu zrobic lepiej zdjecie całej dolnej szczeki jesli boli mnie tylko jedna?

Najlepiej wykonać zdjęcie pantomograficzne. Jeśli obraz będzie niejasny lekarz stomatolog - chirurg skieruje Panią na bardziej szczegółową diagnostykę radiologiczną.