Zdjęcie RTG zęba a leczenie kanałowe

Witam, mam 18 lat, dzisiaj mialem leczenie kanałowe zęba i na końcu dentysta wykonywał zdjęcie tego zęba i caly czas mu coś nie wychodziło i wyszlo na to że 5 razy mi robił to zdjęcie.. Mam pytanie. Jakie skutki niesie za sobą takie robienie zdjęcia zęba? Czy jest to aż tak szkodliwe?

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania rentgenowskiego stosowane w radiologii stomatologicznej są dawkami bezpiecznymi. Czasem zdjęcie wymaga powtórzeń ze względu choćby nawet specyficznej budowy anatomicznej zęba. Przy zastosowaniu niezbędnych środków ochrony radiologicznej nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam.

Obecne aparaty do wykonywania zdjęć RTG są aparatami cyfrowymi ( przeważnie ) - dawka promieniowania jest zredukowana w porównaniu do klasycznych aparatów rentgenowskich. Bez obaw.