Zielony katar i angina u 3,5-latka

Witam. Jestem mamą 3,5 letniego chłopca.Przedszkolaka. Alergik pokarmowy. We wrześniu była infekcja z zielonym katarem przeleczona augmentinem, który nie pomógł. potem leczenie 4-dniowe polkortolonem i dosłownie 5 dni bez kataru. Obecnie syn jest na ceklorze ze względu na anginę ale katr jak został tak został. Alergolog przepisał Pulmikort ale mały nie ma kaszlu , czasami rano. Nie wiem czy podać? Co można jeszcze zrobić by się go pozbyć tego żółto - zielonego kataru? Może to zatoki?

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać kompleksowe badania krwi. Warto rozszerzyć diagnostykę o konsultację laryngologiczną.