Złamanie palca z przesunięciem kości

7 dni temu złamałem palca z przesunięciem kości w prawej ręce. Lekarz nastawił igłą kości lecz nie do końca udanie gdyż kości ledwo się stykają ale jednak stykają tylko nie tak ładnie. Lekarz nie jest stanowczy co do decyzji operacji lecz osobiście mnie zachęca do wzięcia udziału w zabiegu argumentując idealnie nastawioną kość. Ja jednak na tą chwilę odmówiłem możliwość zabiegu z powodu chęci szybszego zdjęcia gipsu. Moje pytanie - Czy mogę coś zrobić by pomóc lepiej zrastać się kości?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By kość zrastała się lepiej, przede wszystkim proszę zadbać o dobre unieruchomienie palca. Wskazane jest oczywiście oszczędzanie kończyny. Może Pan także stosować dietę bogatą w wapń lub kupić suplementy wspomagające zrost kości. Sugerowałabym jednak ponowne rozważenie propozycji leczenia operacyjnego.