Zmiany pod paznokciami u dużych palców u nóg

Mam zmiany pod paznokciami u dużych palców stóp. Sa one takie fioletowy- brązowe, ciemnej barwy. Paznokcie jakby lekko sa u podnóża wypuklone. Nie pamiętam,żeby uderzyła gdzieś, ale to dziwne bo są to dwie stopy. Czy źle dobrane obuwie do pracy może mieć na to wpływ? Mam te zmiany już jakiś i nie znikają, co powinnam zrobić?

Dzien dobry. Jak najbardziej zle obuwie, moze byc przyczyna opisywanych przez Pania objawow. Warto jednak skonsultowac sie z dermatologiem, gdyz moga to byc tez zmiany grzybicze, albo rzadziej znamiona barwnikowe.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl