Znieczulenie przy kolonoskopii

Mam jutro kolonoskopie , czy lepiej wykonać to badanie ze znieczuleniem czy bez i jakie to jest znieczulenie ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kolonoskopia jest badaniem ''bardziej przerażającym'' dla pacjentów niż bolesnym. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie błony śluzowej odbytu by zniwelować pierwszy dyskomfort. Dalsza analgezja nie jest konieczna.