Żywienie dziecka w wieku 1,5 roku

Witam.Moja 1,5 roczna córka w nocy wypija od 2 do 3 butelek mleka modyf. po ok. 100ml ( na zaśniecie).Karmiłam ją piersią 14mc, od zawsze była niejadkiem.Do dzis zjada bardzo mało. Na I sniadanie zje 1/4 szkl. kaszki, na II troszkę owocu (np.kilka kulek winogrona lub do 0,5szkl budyniu), na obiad kilka kęsów mięsa (np.4) i ciupkę ryżu.Na kolacje zje najwięcej bo nawet 2 parówki.Proszę o pomoc, czy ona się nie najada w ciągu dnia?Choć zje trochę to bawi sie normalnie.Jak i czy powinnam ja oduczyć

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby dokładnie stwierdzić czy dieta jest wystarczająca należy sprawdzić w siatkach centylowych czy wartość BMI mieści się w granicach normy czyli pomiędzy 3 a 97 centylem. Dziecko w tym wieku powinno spożywać 86-100 kcal/kg m.c. Warto spróbować podawać dziecku w ciągu dnia więcej urozmaiconego jedzenia tak aby je zaciekawić. Być może pozwoli to na ograniczenie karmienia w nocy. Jeśli to nie pomoże proszę skontaktować się z psychologiem celem przeprowadzenia terapii behawioralnej.

Pozdrawiam.