3h ćwiczeń tygodniowo i 3 posiłki dziennie

Do wakacji postawiłam sobie za cel zrzucenie zbędnego tłuszczyku na brzuchu i udach. Ćwiczę 3h tygodniowo: codziennie 15 minut porannego fitnessu i 25 minut trzy razy w tygodniu na wychowaniu fizycznym. Jem trzy posiłki dziennie o tych samych porach: 1. Śniadanie: Talerz płatków Nestle Fitness z mlekiem 0,5%. (6:30) 2. II śniadanie: Dwie bułki grahamki i dwa soki jabłkowe (100% jabłek i witamina C). (10:00) 3. Obiad: Przeważnie jest to tylko talerz ciepłej zupy. (15:00). Miałam się zastosować do zaleceń jednego z dietetyków w owym serwisie jadając pięć posiłków dziennie, ale po ostatnim posiłku do wieczora nie jestem głodna. W między czasie nie podjadam i spokojnie przesypiam całą noc. Jak pisałam wcześniej, moje BMI jest prawidłowe. Chciałabym pozbyć się tylko cellulitu i oponek na brzuchu. Czy w takim trybie życia uda mi się w ciągu 4 miesięcy zrzucić około 10 kg?
ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj!
Przy takim trybie życie powinnaś pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i stracić parę kilo.

Jednak co do Twojego jadłospisu mam pewne sugestie.
- spożywaj więcej warzyw, przynajmniej 5 porcji dziennie
- przerwy między posiłkami powinny wynosić około 3-4 godziny, a ostatni posiłek powinnaś spożywać na około 3 godziny przed snem. Oznacza to, że powinnaś jeść kolacje. Mogą być małe, np. serek wiejski light z warzywami czy sałatka.
- nie wiem, co dodajesz do bułki, ale powinny być to chude produkty mięsne i nabiałowe, wraz z warzywami
- jedz też 2 porcje owoców dziennie

Dla ułatwienia podpowiem, że codzienna dieta powinna zwierać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych
Jeśli tak będziesz się odżywiać z pewnością zaowocuje to szczupłą sylwetką.

Pozdrawiam.