Astygmatyzm w lewym oku a możliwość noszenia sczewek kontaktowych

Witam! Mam wadę w lewym oku, tzn. astygmatyzm i okulistka stwierdziła. że będą potrzebne okulary. Nosiłam je kiedyś i przestałam, bo po pewnym czasie miałam już ich dość. Wiadomo, noszenie okularów jest troszkę uciążliwe. Wiec mam pytanie, czy można w moim przypadku nosić soczewki? ; ) Bo właśnie nie wiem jak to jest, kiedy ma się wadę na jedno oko i czy wtedy można nosić szkła kontaktowe?
ponad rok temu

Witam!

Nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych tylko na jednym oku.
Ważne są tylko wartości (czy nie będą konieczne soczewki toryczne) i odpowiedni dobór soczewek kontaktowych, w tym ocena przedniego odcinka oka, filmu łzowego czy możliwe jest zastosowanie soczewek kontaktowych.
Proponuje udanie się do gabinetu okulistycznego celem dobrania odpowiedniej soczewki kontaktowej.

Pozdrawiam serdecznie!