Badania profilaktyczne w diagnostyce cukrzycy

Witam Mam 42 lata,jestem po 4 cieciach cesarskich z diagnozowaną cukrzycą ciążową(2 ostatnie ciąże-na insulinie,diecie). Mam pytanie czy zamiast obciążać się glukozą 75 g co roku,w celu wykrycia cukrzycy,nie lepiej byłoby kupić glukometr i w warunkach domowych mierzyć poziom cukru? Wiadomo,ze test obciążeniowy nie jest obojętny dla zdrowia i samopoczucia. Jeśli metoda mierzenia cukru glukometrem jest równie wiarygodna prosiłabym o polecenie jakiegoś glukometru-wiarygodnego w pomiarach.Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety nie, zalecane jest wykonywanie testu z glukoza, który jest bardziej wiarygodny.
Pozdrawiam