Badanie glukozy na czczo

Dzień dobry W piątek byłam na badaniu glukozy, miałam wykonywany test 75g. Na czczo wyszło 63 mg, po godzinie 138, a po dwóch 125. Zastanawiam się, czy to dobrze? Wydaje się dość nisko... Proszę o odpowiedź.

Wynik jest prawidłowy. Hipoglikemia według podręcznikowej definicji to glikemia poniżej 55 mg/dl, choć jej objawy mogą wystąpić już przy większych stężeniach glukozy we krwi. Nie powinna się Pani niepokoić wynikami, są dobre.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz