Badanie MR kolana i trzy skręcenia stawu

WITAM,ZROBILAM BADANIE MR NA KOLANO ,PONIEWAZ OD 2 LAT MIALAM JUZ 3 SKRECENIA ,ALE DO ORTOPEDY MAM WIZYTE UMOWIONA DOPIERO ZA MIESIAC,CHCE SIE DOWIEDZIEC CZY TO COS GROZNEGO WYNIK MR_Wykonano w sek.T1,T2,PD FS I STIR,T2 CUBE 3D ,ACL calkowicie zerwany-kikut wezadla nie jest widoczny,skośna szczelina pękniecia rogu tylnego MM.Niewielka strefa obrzęku szpiku obwodowej części MTC.Nadmierna ilosc plynu w jamie stawu.Pozostale elementy anatomiczne wewnątrzstawowe nie wykazały zmianw obrazieMR

Witam,
Niestety MRI wskazuje na bardzo poważne uszkodzenia wewnatrzstawowe czyli uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego oraz łąkotki przyśrodkowej. Wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego i rekonstrukcji ACL.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu