Badanie MR kręgosłupa 27-latki

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Badanie MR, sekwencje FSE, SE, obrazy T1-zal w dwóch płaszczyznach wykazało: Lordoza lędźwiowa spłycona; krążek m-k L4/L5 z cechami częściowego obniżenia wysokości i sygnału. Centralna wypuklina krążka L3/4 z modelacją worka oponowego. Tylno prawoboczna wypuklina krążka L4/5 z modelacją worka oponowego i zwężeniem prawego otworu m-k z możliwością ucisku na korzeń nerwowy. Ostre ustawienie kości krzyżowej. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik wskazuje na obecność zmian w kręgosłupie lędźwiowym, które powodują ucisk na opnony rdzenia kręgowego i nerwy. Pełnej interperpretacji dokona lekarz prowadzący, który zleci właściwe postępowanie. Pozdrawiam