Biegunka od sześciu dni i silny ból karku u 7-letniego syna

Witam, mój 7-letni synek od 6dni ma biegunkę. Początkowo wyglądało na infekcję wirusową, miał katar, kaszel i stan podgorączkowy. Lekarz zlecił leki homeopatyczne. Następnego dnia zaczęły się wymioty i ostra biegunka trwająca do dzisiaj. Dodatkowo dziecko było w trakcie kuracji odrobaczywiającej, miał zlecony vermox. Każdego dnia stan dziecka się pogarszał, temperatura rosła do 40 stopni. Dodatkowo dostał kręcz szyi, który trwa już 4 dni. Na kolejnej wizycie lekarz zlecił bactrim, enterol, smect. Po 1 dobie od podania leków nie ma większej poprawy. Temperatura jest około 38 stopni, silny ból karku i szyi. Synek bardzo mało zjada, pije elektrovit i biegunka cały czas jest. Czy z biegunką trwającą 6dni i silnym bólem karku powinnam zgłosić się do szpitala?syn jest bardzo osłabiony, mało aktywny. Dodatkowo martwię się, bo ma niedowagę, waży 22 kg, a ma 7,5 roku. Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane informacje wskazują, że dziecko jak najbardziej może wymagać hospitalizacji. Sugeruję ponowną konsultację z lekarzem pediatrą, który jeszcze raz oceni dziecko oraz ew. wypisze skierowanie do szpitala.