Biopsja gruboigłowa przy torbieli w piersiach

Witam Od 3 lat jestem pod kontrolą poradni chorób sutka z powodu torbieli, lekarz zlecił kontrolę co 6 m-cy, ostatnie USG wykazało jednak dosyć dużą torbiel grubościenną o grubości ściany 2 mm , lekarz zlecił mi biopsję gruboigłową , czy powinna m się poddać tej biopsji czy od razu usunąć zmianę, słyszałam , że taka torbiel może przekształcić się w nowotwór o ile już nim nie jest.z góry dziękuję za poradę.Alicja

Witam. Mniej inwazyjne badanie może dać odpowiedź o charakterze zmiany - może wtedy nie trzeba będzie rozległego zabiegu. Trzeba porozmawiać z leczącym onkologiem.