Ból pod kolanem i ograniczenie ruchu

OD DŁUŻSZEGO CZASU BOLI MNIE POD KOLANEM I MAM OGRANICZONY RUCH. Ból nastąpił przed zabiegiem endoprotezy, biodra lewej nogi . Przed zabiegiem bardzo dużo biegałem jestem amatorem biegania , mimo że miałem zakaz biegania . Chodzi o prawą nogę, nie operowana a która też jest zatwierdzona do wstawienia endoprotezy kolana w 2017 roku w Poznaniu Proszę o pomoc ,co mam zrobić biegać czy nie, jak leczyć ból po kolanem jak z bieganiem po wstawienia endoprotezy Biodra nogi

Szanowny Panie,
Choroba zwyrodnieniowa jest przeciwwskazaniem do sportów wymagających dużego wysiłku, w tym do biegania. Przeciążanie zwyrodnieniowo zmienionego stawu nasila objawy i przyspiesza postęp choroby. Rownież założona endoproteza nie powinna byc zbyt mocno eksploatowana ponieważ skraca do żywotność protezy i prowadzi do szybszego jej obluzowania. Sugeruje zmienić aktywność sportowa na mniej obciążająca.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu