Chęć na zastosowanie dopalacza po spożyciu alkoholu u 24-latka

Witam mam problem w postaci takiej iż gdy spożyję alkohol średnio raz miesiąc - trzy tygodnie nie koniecznie w dużej ilość wystarczą dwa piwa mam ochotę dodatkowo spożyć do tego jakiś dopalacz chciałbym żeby ten syf raz na zawsze zniknął z mojego życia gdyż ulegam tej pokusie nie wiem czym jest to uwarunkowane? trwa to już prawie trzy lata nie chce więcej niszczyć siebie gdyż nawet do końca nie wiadomo jakie są skutki uboczne i drugie pytanie czy jedynym ratunkiem jest odwyk?

Witam. Być moze jest Pan już uzależniony skoro nie chce brać a i tak czuje konieczność. Odwyk w takiej sytuacji jest wskazany.
Magdalena Brabec