Co jest przyczyną opuchniętego penisa?

Witam! Mam 35 lat nie palę, piję alkohol tylko okazyjnie i niewielkie ilości. Nigdy nie miałem żadnych problemów z członkiem - żadnych problemów ze wzwodem, boleściami itp. Oczywiście zdarzyło mi się mieć jakąś grzybicę, którą zaleczyłem klotrimazolem. Mój problem polega na tym, że od miesiąca po stosunku (lub masturbacji) następuje opuchnięcie penisa, które uniemożliwia zsunięcie napletka z żołędzia. Po ok. dobie, czasem dwóch, wszystko wraca do normy. Dodam, że zauważyłem, że erekcja przestała być tak pełna i długotrwała jak wcześniej. Nie mam uczulenia na lateks. Bardzo proszę o radę!

Witam serdecznie!

Opisane objawy mogą wynikać między innymi z infekcji narządów płciowych.
Wskazane jest wyjaśnienie przyczyny dolegliwości, gdyż prawidłowo napletek powinien się zsuwać z żołędzia także podczas wzwodu czy po stosunku. Jeżeli objaw ten ulegnie nasileniu może doprowadzić do ciężkich powikłań.
Tak jak Pan słusznie zauważył czasami objawy takie związane są również z uczuleniem - jednak nie tylko lateksowe prezerwatywy mogą być winowajcą. Proszę również przyjrzeć się stosowanym kosmetykom, środkom czystości.

Wskazana jest wizyta u lekarza, najlepiej skorzystać z pomocy urologa. Jeżeli terminy wizyty będą odległe proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian konieczne będzie rozwazenie równoczesnego leczenia także u Partnerki.

Pozdrawiam