Co może znaczyć sztywność karku i głowy?

Witam od tygodnia mam sztywnosc karku i glowy .podczas odchylania glowy w prawo i prawy tyl . lekarz przepisal rafastin100mg i sirdalud 4mg. Przykladam plastry chlodzace na miesnie ale malo daje . po 5 dniach nic nie pomoglo nawet na troche. co to moze byc czy tasmy dotapingu pomoga ? ewentualnie co lekarz moze zlecic jakie badania i leki dzieki za odp

Witam. Jedną z przyczyn może być zwiększone napięcie mięśniowe. Wtedy ulgę mogą przynieść ciepłe okłady lub kąpiel, które działają rozluźniająco na mięśnie. Bez badania nie mogę jednak postawić pewnej diagnozy. Myślę, że warto udać się do fizjoterapeuty, do rozważenia RTG kręgosłupa szyjnego.