Co oznacza krwawienie z nosa przed miesiączką?

Chciałam zapytać o zależność u mnie i u córki dzień lub dwa przed okresem najpierw krew puszczą się z nosa. Czy można to jakoś wytłumaczyć i czy jest to objaw jakiejś nieprawidłowości?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko znaleźć jakiekolwiek powiązanie między krwawieniem z nosa a miesiączką. Zazwyczaj takie sytuacje występują, gdy dochodzi do uszkodzenia ścian krwionośnych w nosie. Do krwawienia dochodzi też przy alergiach, dużym stresie lub przy urazach głowy.

Miesiączka powiązana jest ze zmianami hormonalnymi. Może się zdarzyć, że to one odpowiadają za występowanie krwawień z nosa. Zaskakujące jest również to, że podobne objawy występują u Pani córki, co może wskazywać na jakieś powiązania genetyczne.

Zalecamy, aby udała się Pani z tym do lekarza ginekologa. Może on będzie w stanie przeprowadzić jakieś badania i postawić jednoznaczną przyczynę takiego stanu.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-nosa

https://portal.abczdrowie.pl/hormony

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.