Co oznacza taka gulka przy odbycie u 33-latki?

Witam, Miesiąc temu wyczułam u siebie tuż przy odbycie kulkę, jest wielkości ziarna ziela angielskiego, nie daje dolegliwości, chyba jest cały czas taka sama. Gdy robiłam sobie zdjęcie, żeby zobaczyć jak to wygląda, widziałam, że jest to koloru białego. Na 100% nie jest to żadna choroba weneryczna, o higienę dbam, hemoroidów nigdy nie miałam, nie mam pewności, ale wydaje mi się, że to też nie to. Obstawiałam na zapalenie meszka włosowego, wrastający włos, ale to nie znika przez tyle czasu i się martwię. Nawet nie wiem, do jakiego lekarza miałabym z tym iść, poza tym to dla mnie bardzo krępujące. Proszę o radę co to może być i do jakiego lekarza się udać? Kobieta, 32 lata

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zmianę powinien obejrzeć lekarz i dopiero na tej podstawie będzie w stanie on Panią zdiagnozować oraz zalecić odpowiednie postępowanie.

Bardzo możliwe, że gulka przy odbycie, którą Pani zauważyła, to żylak odbytu, nazywany hemoroidem. Na początku może on nie dawać żadnych dolegliwości, jednak z czasem powoduje ból, pieczenie, swędzenie lub krwawienie z odbytu.

Inną możliwą przyczyną jest torbiel włosowa. Tak jak i hemoroidy, może ona nie dawać o sobie znać lub wywoływać dyskomfort, dolegliwości bólowe lub podrażnienie. Więcej na ten temat pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-pilonidalna.

Proszę więc udać się do lekarza. W pierwszej kolejności może być to lekarz pierwszego kontaktu, który postawi wstępną diagnozę i ewentualnie pokieruje dalej. Może też Pani udać się bezpośrednio do dermatologa lub proktologa, który specjalizuje się w leczeniu chorób związanych z końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.