Co oznacza taka zmiana po wycięciu migdałków?

Jestem 2 m-ce po wycięciu migdałków podniebiennych, mam jeden czerwony łuk i czuję go tak jakby był podrażniony. Jest to z prawej strony gdzie za migdałem miałam stan zapalny, kamienie okołomigdałkowe i ropę. Na ostatniej wizycie miałam ściągane szwy i laryngolog mówiła, że powinno się zagoić ale się jakoś nie goi stąd moje pytanie co to może być? Czy lekarz może mi nie mówi wszystkiego?
KOBIETA, 40 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po wycięciu migdałków podniebiennych należy przejść przez okres rekonwalescencji, podczas którego mogą wystąpić różne objawy. Jest to normalne, ponieważ organizm potrzebuje czasu na gojenie się ran po operacji.

Czerwony łuk i uczucie podrażnienia, zwłaszcza po stronie, gdzie występował stan zapalny, mogą być wynikiem nadal trwającego procesu gojenia, zwłaszcza że dopiero na ostatniej wizycie zostały ściągnięte szwy. Operacja migdałków usuwa źródło stanu zapalnego, ale może on jeszcze trwać przez pewien czas, zanim tkanki całkowicie się zagoją. Często może występować zaczerwienienie, obrzęk i delikatne bóle przez kilka tygodni po operacji.

W przypadku, gdyby objawy się nasiliły, zalecamy kontakt z laryngologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.