Co oznacza wynik MR 47-latki?

Wyrównanie lordozy szyjnej. Osłabienie sygnału MR w T2 zal.obr z obszaru krązka międzykręgowego na poziomie C5/C6 z jego obniżeniem - zmiany degeneracyjne. Osteofitarne wyciągnięcia krawędzi przednich i tylnych trzonów na poziomie C5-C6. Na poziomie C5-C6 poza rozlana osteofitozą krawędzi tylnych trzonów widoczna pośrodkowopośrednia wypuklina tarczy międzykręgowej szer. 14mm wpuklająca się na głęb. ddo 4,5mm w obręb światła kanału kręgowego i zachyłka bocznego prawego uciskająca na worek oponowy i pośrednio rdzeń kręgowy oraz modelująca przebieg korzeni nerwu rdzeniowego C6 prawego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w odcinku C5/C6 zmniejszony do ok. 8,0mm. Rezerwa płynowa przestrzeni pajęczynówkowej worka oponowego na tym poziomie wyczerpana. Na pozostałych poziomach w odcinku szyjnym innych zmian patologicznych nie uwidoczniono. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych jest uciskany na poziomie C5-C6 pośrodkowo i od str.prawej przez komples osteofity/wypuklina tarczy międzykręgowej. Cechy degeneracji tłuszczowej szpiku kostnego w zakresie trzonów kręgów C5 i C6. Na pozostałych poziomach w odcinku szyjnym sygnał szpiku kostnego wzachowany prawidłowo

Konieczna pełna konsultacja: Neurolog, może też Neurochirurg .
MRI krgoslupa szyjnego do interpretacji klinicznej . Ważny stan Pacjenta ! Z opisu spora przepuklina uciskająca korzenie nerwowe i powodująca ciasnotę w kanale kręgowym ; OPIS : " wynik MR 47-latki; Wyrównanie lordozy szyjnej. Osłabienie sygnału MR w T2 zal.obr z obszaru krązka międzykręgowego na poziomie C5/C6 z jego obniżeniem - zmiany degeneracyjne. Osteofitarne wyciągnięcia krawędzi przednich i tylnych trzonów na poziomie C5-C6. Na poziomie C5-C6 poza rozlana osteofitozą krawędzi tylnych trzonów widoczna pośrodkowopośrednia wypuklina tarczy międzykręgowej szer. 14mm wpuklająca się na głęb. ddo 4,5mm w obręb światła kanału kręgowego i zachyłka bocznego prawego uciskająca na worek oponowy i pośrednio rdzeń kręgowy oraz modelująca przebieg korzeni nerwu rdzeniowego C6 prawego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w odcinku C5/C6 zmniejszony do ok. 8,0mm. Rezerwa płynowa przestrzeni pajęczynówkowej worka oponowego na tym poziomie wyczerpana. Na pozostałych poziomach w odcinku szyjnym innych zmian patologicznych nie uwidoczniono. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych jest uciskany na poziomie C5-C6 pośrodkowo i od str.prawej przez komples osteofity/wypuklina tarczy międzykręgowej. Cechy degeneracji tłuszczowej szpiku kostnego w zakresie trzonów kręgów C5 i C6. Na pozostałych poziomach w odcinku szyjnym sygnał szpiku kostnego wzachowany prawidłowo " Pozdrawiam, zapraszam